abramowicz - Nowe przejście graniczne w woj. lubelskim? Zielone światełko z Białorusi
 
 

Nowe przejście graniczne w woj. lubelskim? Zielone światełko z Białorusi


Jednocześnie poseł stwierdził, że szanse ma budowa szerokotorowego przejścia kolejowego w podwłodawskim Orchówku. Przedsięwzięciem tym zainteresowane już PKP Cargo i – co najważniejsze – także strona białoruska.

Z wypowiedziami obu posłów korespondowało wystąpienie wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka: – Nie jestem zwolennikiem teorii, że budowa przejścia granicznego jest pomysłem na wszystko. Nie to uczyni miasto i powiat włodawski oraz całe nasze województwo prężnym ośrodkiem.

– W tym roku w kontekście nowych przejść zapaliło się zielone światełko ze strony Białorusi – powiedziała Anna Pańczyk, dyrektor biura poselskiego Beaty Mazurek. – Minister środowiska tego kraju zwrócił się do dyrektora Poleskiego Parku Narodowego z zapytaniem o możliwość utworzenia drogowego przejścia granicznego Włodawa-Tomaszówka. Poinformowany o tym przez poseł Mazurek Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, stwierdził, że „może to stanowić symptom ewolucji stanowiska po stronie białoruskiej”.

W tym przypadku polem do działania w ramach Programu Współpracy Polska-Białoruś-Ukraina jest Transgraniczny Rezerwat Biosfery, którego częścią po naszej stronie jest właśnie Poleski Park Narodowy.

Źródlo:http://www.dziennikwschodni.pl/wlodawa/nowe-przejscie-graniczne-w-woj-lubelskim-zielone-swiatelko-z-bialorusi,n,1000195503.html

Copyright 2015 abramowicz.com.pl