abramowicz - Abramowicz: zakaz handlu w niedzielę może być wprowadzany stopniowo
 
 

Abramowicz: zakaz handlu w niedzielę może być wprowadzany stopniowo

"Myślę, że pojawi się rekomendacja, żeby iść właśnie etapami" - dodał.

Według niego, obecny projekt przewiduje, że w niedziele będą mogły działać magazyny, ale nie będzie można przeprowadzać dostaw. Sprzedaż będzie można prowadzić natomiast w internecie.

Projekt ustawy został złożony w ubiegłym roku, odbyło się już jego pierwsze czytanie w Sejmie.

Abramowicz wskazał, że pojawiło się wiele zastrzeżeń, zapytań ze strony przedstawicieli różnych organizacji i dzisiejsze posiedzenie Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego ma służyć udzieleniu odpowiedzi na te wątpliwości.

Zgodnie z projektem ustawy - złożonym na początku września przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej, w skład którego wchodzi NSZZ Solidarność - handel mógłby się odbywać w dwie kolejne niedziele poprzedzające Święta Bożego Narodzenia, przy czym jeżeli Wigilia przypada w niedzielę, to handel i wykonywanie innych czynności sprzedażowych w tym dniu dozwolony byłby do godziny 14.00, w ostatnią niedzielę przypadającą przed Świętami Wielkanocnymi, w ostatnią niedzielę stycznia, w ostatnią niedzielę czerwca, w pierwszą niedzielę lipca i w ostatnią niedzielę sierpnia.

Na początku października br. Sejm w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele skierował go do dalszych prac w komisjach sejmowych.

Copyright 2015 abramowicz.com.pl