Abramowicz: Brak handlu w niedziele nie zaszkodził Niemcom i podobnie będzie u nas

 

- Byłem przedsiębiorcą od 1990 roku. Sam odczuwałem presję ze strony konkurencji żeby pracować w niedziele, ale jednak zamykałem swoje sklepy w ten dzień. Pracownicy handlu to w większości kobiety. Mówienie, że ktoś zarobi więcej kiedy będzie pracował w niedzielę dzisiaj jest nieprawdą. Czas jest ruchomy, bo pracownik dostaje wolny dzień w tygodniu. Natomiast obecnie w większości sieci zarabia się najniższe wynagrodzenie. Presja na ceny i marże powoduje, ze nie bardzo jest z czego więcej płacić, ale takie są fakty - dodał.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości odniósł się także do pomysłu ograniczenia dostępności leków w sklepach.

- Stanowisko zespołu (Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego - przyp. red.) jest w tej sprawie jednoznaczne. Rekomendujemy żeby takiego zakazu nie było, bo jest to rozwiązanie niekorzystne dla konsumentów. Obecnie mamy powszechny dostęp do leków, a ograniczanie go jedynie do aptek to działanie w interesie jednej grupy interesu, a nie ogółu konsumentów - dodał.

Podsumowując swoje wystąpienie Abramowicz stwierdził, że polski handel jest w dobrej kondycji, a będzie w jeszcze lepszej m.in. za sprawą programu Rodzina 500 Plus.

- Jednym z celów 500+ jest pobudzenie konsumpcji. Musimy rozwijać gospodarkę, dawać impuls do rozwoju małych i średnich firm, a dużym nie będziemy przeszkadzali. Natomiast pamiętajmy, że żadnych programów nie zrealizuje się bez dochodów do budżetu - dodał.

Źródło:http://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/abramowicz-brak-handlu-w-niedziele-nie-zaszkodzil-niemcom-i-podobnie-bedzie-u-nas,135263.html

Copyright 2015 abramowicz.com.pl